erg za sekundu na Nanowatt

   

  Čísla ve vědeckém zápisu


Přímý odkaz na tuto kalkulačku:
https://www.prevest-jednotky.info/prevest+erg+za+sekundu+na+Nanowatt.phpKolik Nanowatt tvoří 1 erg za sekundu?

1 erg za sekundu [erg/s] = 100 Nanowatt [nW] - Kalkulačka měření, kterou lze využít např. k převodu erg za sekundu na Nanowatt.Převést erg za sekundu na Nanowatt (erg/s na nW):

  1. Ze seznamu pro výběr si zvolte správnou kategorii, v tomto případě 'Výkon'.
  2. Dále zadejte hodnotu, kterou chcete převést. Základní aritmetické funkce: V tomto bodu je povoleno sčítání (+), odčítání (-), násobení (*, x), dělení (/, :, ÷), exponent (^), závorky a π (pí).
  3. Ze seznamu pro výběr si zvolte jednotku, která odpovídá hodnotě, na kterou chcete provést převod, v tomto případě 'erg za sekundu [erg/s]'.
  4. A na závěr zvolte hodnotu jednotky, na kterou chcete hodnotu převést, v tomto případě 'Nanowatt [nW]'.
  5. Po zobrazení výsledku jej můžete zaokrouhlit na zadaný počet desetinných míst, pokud to dává smysl.


Na této kalkulačce můžete zadat hodnotu k převodu společně s původní měrnou jednotkou. Například: '985 erg za sekundu'. Můžete zadat celý název jednotky nebo jen její zkratkunapříklad: 'erg za sekundu' nebo 'erg/s'. Kalkulačka poté určí kategorii měrné jednotky k převodu, v tomto případě 'Výkon'. Poté zadanou hodnotu převede na všechny své známé vhodné jednotky. Na seznamu výsledků zajisté najdete převod, který jste původně hledali. Případně můžete následovně zadat hodnotu k převodu: '3 erg/s na nW' nebo '88 erg za sekundu -> Nanowatt' nebo '30 erg/s = nW' nebo '17 erg za sekundu na nW' nebo '27 erg/s na Nanowatt'. V tomto případě kalkulačka ihned zjistí, na kterou jednotku se má původní hodnota převést. Bez ohledu na to, kterou možnost použijete, ušetříte si komplikované hledání v dlouhém seznamu kategorií a velkém množství podporovaných jednotek. To vše za vás udělá kalkulačka a svou práci dokončí za zlomek sekundy.

Kalkulačka dále umožňuje používat matematické výrazy. Díky tomu můžete společně počítat nejen čísla, jako např. '(6 * 59) erg/s', ale také různé měrné jednotky, které můžete přímo převádět. To by vypadalo například následovně: '985 erg za sekundu + 2955 Nanowatt' nebo '30mm x 48cm x 83dm = ? cm^3'. Měrné jednotky zkombinované tímto způsobem k sobě samozřejmě musí pasovat a dávat v dotazované kombinaci smysl.

Pokud zaškrtnete možnost 'Čísla ve vědeckém zápisu', odpověď se zobrazí jako exponenciální. Například: 3,526 049 350 629 ×1028. V této formě prezentace se číslo rozdělí na exponent (zde 28) a na samotné číslo (zde 3,526 049 350 629). Na zařízeních s omezenými možnostmi zobrazení čísel, jako např. na kapesních kalkulačkách, často najdete zápis čísel jako 3,526 049 350 629 E+28. Díky tomu lze především velmi velká a velmi malá čísla snadněji přečíst. Pokud jste toto zaškrtávací políčko nezaškrtli, výsledek se zobrazí v běžném zápisu. Výše uvedený příklad by vypadal následovně: 35 260 493 506 290 000 000 000 000 000. Maximální přesnost této kalkulačky je bez ohledu na prezentaci výsledků 14 míst. To by mělo stačit pro většinu použití.