Rem za rok na Roční limit (ICRP)

   

  Čísla ve vědeckém zápisu


Přímý odkaz na tuto kalkulačku:
https://www.prevest-jednotky.info/prevest+Rem+za+rok+na+Rocni+limit+ICRP.phpKolik Roční limit (ICRP) tvoří 1 Rem za rok?

1 Rem za rok [rem/y] = 0,5 Roční limit (ICRP) - Kalkulačka měření, kterou lze využít např. k převodu Rem za rok na Roční limit (ICRP).Převést Rem za rok na Roční limit (ICRP) (rem/y na Roční limit (ICRP)):

  1. Ze seznamu pro výběr si zvolte správnou kategorii, v tomto případě 'Dávka radiace'.
  2. Dále zadejte hodnotu, kterou chcete převést. Základní aritmetické funkce: V tomto bodu je povoleno sčítání (+), odčítání (-), násobení (*, x), dělení (/, :, ÷), exponent (^), závorky a π (pí).
  3. Ze seznamu pro výběr si zvolte jednotku, která odpovídá hodnotě, na kterou chcete provést převod, v tomto případě 'Rem za rok [rem/y]'.
  4. A na závěr zvolte hodnotu jednotky, na kterou chcete hodnotu převést, v tomto případě 'Roční limit (ICRP)'.
  5. Po zobrazení výsledku jej můžete zaokrouhlit na zadaný počet desetinných míst, pokud to dává smysl.


Na této kalkulačce můžete zadat hodnotu k převodu společně s původní měrnou jednotkou. Například: '496 Rem za rok'. Můžete zadat celý název jednotky nebo jen její zkratkunapříklad: 'Rem za rok' nebo 'rem/y'. Kalkulačka poté určí kategorii měrné jednotky k převodu, v tomto případě 'Dávka radiace'. Poté zadanou hodnotu převede na všechny své známé vhodné jednotky. Na seznamu výsledků zajisté najdete převod, který jste původně hledali. Případně můžete následovně zadat hodnotu k převodu: '88 rem/y na Roční limit (ICRP)' nebo '63 Rem za rok -> Roční limit (ICRP)' nebo '89 rem/y = Roční limit (ICRP)' nebo '16 Rem za rok na Roční limit (ICRP)'. V tomto případě kalkulačka ihned zjistí, na kterou jednotku se má původní hodnota převést. Bez ohledu na to, kterou možnost použijete, ušetříte si komplikované hledání v dlouhém seznamu kategorií a velkém množství podporovaných jednotek. To vše za vás udělá kalkulačka a svou práci dokončí za zlomek sekundy.

Kalkulačka dále umožňuje používat matematické výrazy. Díky tomu můžete společně počítat nejen čísla, jako např. '(39 * 15) rem/y', ale také různé měrné jednotky, které můžete přímo převádět. To by vypadalo například následovně: '496 Rem za rok + 1488 Roční limit (ICRP)' nebo '12mm x 93cm x 12dm = ? cm^3'. Měrné jednotky zkombinované tímto způsobem k sobě samozřejmě musí pasovat a dávat v dotazované kombinaci smysl.

Pokud zaškrtnete možnost 'Čísla ve vědeckém zápisu', odpověď se zobrazí jako exponenciální. Například: 7,072 809 935 637 4×1031. V této formě prezentace se číslo rozdělí na exponent (zde 31) a na samotné číslo (zde 7,072 809 935 637 4). Na zařízeních s omezenými možnostmi zobrazení čísel, jako např. na kapesních kalkulačkách, často najdete zápis čísel jako 7,072 809 935 637 4E+31. Díky tomu lze především velmi velká a velmi malá čísla snadněji přečíst. Pokud jste toto zaškrtávací políčko nezaškrtli, výsledek se zobrazí v běžném zápisu. Výše uvedený příklad by vypadal následovně: 70 728 099 356 374 000 000 000 000 000 000. Maximální přesnost této kalkulačky je bez ohledu na prezentaci výsledků 14 míst. To by mělo stačit pro většinu použití.