Nanojoule na Pikojoule

   

  Čísla ve vědeckém zápisu


Přímý odkaz na tuto kalkulačku:
https://www.prevest-jednotky.info/prevest+Nanojoule+na+Pikojoule.phpKolik Pikojoule tvoří 1 Nanojoule?

1 Nanojoule [nJ] = 1 000 Pikojoule [pJ] - Kalkulačka měření, kterou lze využít např. k převodu Nanojoule na Pikojoule.Převést Nanojoule na Pikojoule (nJ na pJ):

  1. Ze seznamu pro výběr si zvolte správnou kategorii, v tomto případě 'Energie'.
  2. Dále zadejte hodnotu, kterou chcete převést. Základní aritmetické funkce: V tomto bodu je povoleno sčítání (+), odčítání (-), násobení (*, x), dělení (/, :, ÷), exponent (^), závorky a π (pí).
  3. Ze seznamu pro výběr si zvolte jednotku, která odpovídá hodnotě, na kterou chcete provést převod, v tomto případě 'Nanojoule [nJ]'.
  4. A na závěr zvolte hodnotu jednotky, na kterou chcete hodnotu převést, v tomto případě 'Pikojoule [pJ]'.
  5. Po zobrazení výsledku jej můžete zaokrouhlit na zadaný počet desetinných míst, pokud to dává smysl.


Na této kalkulačce můžete zadat hodnotu k převodu společně s původní měrnou jednotkou. Například: '25 Nanojoule'. Můžete zadat celý název jednotky nebo jen její zkratkunapříklad: 'Nanojoule' nebo 'nJ'. Kalkulačka poté určí kategorii měrné jednotky k převodu, v tomto případě 'Energie'. Poté zadanou hodnotu převede na všechny své známé vhodné jednotky. Na seznamu výsledků zajisté najdete převod, který jste původně hledali. Případně můžete následovně zadat hodnotu k převodu: '27 nJ na pJ' nebo '90 Nanojoule -> Pikojoule' nebo '9 nJ = pJ' nebo '90 Nanojoule na pJ' nebo '36 nJ na Pikojoule'. V tomto případě kalkulačka ihned zjistí, na kterou jednotku se má původní hodnota převést. Bez ohledu na to, kterou možnost použijete, ušetříte si komplikované hledání v dlouhém seznamu kategorií a velkém množství podporovaných jednotek. To vše za vás udělá kalkulačka a svou práci dokončí za zlomek sekundy.

Kalkulačka dále umožňuje používat matematické výrazy. Díky tomu můžete společně počítat nejen čísla, jako např. '(89 * 34) nJ', ale také různé měrné jednotky, které můžete přímo převádět. To by vypadalo například následovně: '25 Nanojoule + 75 Pikojoule' nebo '31mm x 93cm x 26dm = ? cm^3'. Měrné jednotky zkombinované tímto způsobem k sobě samozřejmě musí pasovat a dávat v dotazované kombinaci smysl.

Pokud zaškrtnete možnost 'Čísla ve vědeckém zápisu', odpověď se zobrazí jako exponenciální. Například: 9,026 686 337 610 2×1025. V této formě prezentace se číslo rozdělí na exponent (zde 25) a na samotné číslo (zde 9,026 686 337 610 2). Na zařízeních s omezenými možnostmi zobrazení čísel, jako např. na kapesních kalkulačkách, často najdete zápis čísel jako 9,026 686 337 610 2E+25. Díky tomu lze především velmi velká a velmi malá čísla snadněji přečíst. Pokud jste toto zaškrtávací políčko nezaškrtli, výsledek se zobrazí v běžném zápisu. Výše uvedený příklad by vypadal následovně: 90 266 863 376 102 000 000 000 000. Maximální přesnost této kalkulačky je bez ohledu na prezentaci výsledků 14 míst. To by mělo stačit pro většinu použití.