Mikrosteradián na Pikosteradián

   

  Čísla ve vědeckém zápisu


Přímý odkaz na tuto kalkulačku:
https://www.prevest-jednotky.info/prevest+Mikrosteradian+na+Pikosteradian.phpKolik Pikosteradián tvoří 1 Mikrosteradián?

1 Mikrosteradián [µsr] = 1 000 000 Pikosteradián [psr] - Kalkulačka měření, kterou lze využít např. k převodu Mikrosteradián na Pikosteradián.Převést Mikrosteradián na Pikosteradián (µsr na psr):

  1. Ze seznamu pro výběr si zvolte správnou kategorii, v tomto případě 'Prostorový úhel'.
  2. Dále zadejte hodnotu, kterou chcete převést. Základní aritmetické funkce: V tomto bodu je povoleno sčítání (+), odčítání (-), násobení (*, x), dělení (/, :, ÷), exponent (^), závorky a π (pí).
  3. Ze seznamu pro výběr si zvolte jednotku, která odpovídá hodnotě, na kterou chcete provést převod, v tomto případě 'Mikrosteradián [µsr]'.
  4. A na závěr zvolte hodnotu jednotky, na kterou chcete hodnotu převést, v tomto případě 'Pikosteradián [psr]'.
  5. Po zobrazení výsledku jej můžete zaokrouhlit na zadaný počet desetinných míst, pokud to dává smysl.


Na této kalkulačce můžete zadat hodnotu k převodu společně s původní měrnou jednotkou. Například: '999 Mikrosteradián'. Můžete zadat celý název jednotky nebo jen její zkratkunapříklad: 'Mikrosteradián' nebo 'µsr'. Kalkulačka poté určí kategorii měrné jednotky k převodu, v tomto případě 'Prostorový úhel'. Poté zadanou hodnotu převede na všechny své známé vhodné jednotky. Na seznamu výsledků zajisté najdete převod, který jste původně hledali. Případně můžete následovně zadat hodnotu k převodu: '80 µsr na psr' nebo '19 Mikrosteradián -> Pikosteradián' nebo '8 µsr = psr' nebo '62 Mikrosteradián na psr' nebo '34 µsr na Pikosteradián'. V tomto případě kalkulačka ihned zjistí, na kterou jednotku se má původní hodnota převést. Bez ohledu na to, kterou možnost použijete, ušetříte si komplikované hledání v dlouhém seznamu kategorií a velkém množství podporovaných jednotek. To vše za vás udělá kalkulačka a svou práci dokončí za zlomek sekundy.

Kalkulačka dále umožňuje používat matematické výrazy. Díky tomu můžete společně počítat nejen čísla, jako např. '(51 * 43) µsr', ale také různé měrné jednotky, které můžete přímo převádět. To by vypadalo například následovně: '999 Mikrosteradián + 2997 Pikosteradián' nebo '46mm x 41cm x 32dm = ? cm^3'. Měrné jednotky zkombinované tímto způsobem k sobě samozřejmě musí pasovat a dávat v dotazované kombinaci smysl.

Pokud zaškrtnete možnost 'Čísla ve vědeckém zápisu', odpověď se zobrazí jako exponenciální. Například: 4,220 741 936 899 9×1030. V této formě prezentace se číslo rozdělí na exponent (zde 30) a na samotné číslo (zde 4,220 741 936 899 9). Na zařízeních s omezenými možnostmi zobrazení čísel, jako např. na kapesních kalkulačkách, často najdete zápis čísel jako 4,220 741 936 899 9E+30. Díky tomu lze především velmi velká a velmi malá čísla snadněji přečíst. Pokud jste toto zaškrtávací políčko nezaškrtli, výsledek se zobrazí v běžném zápisu. Výše uvedený příklad by vypadal následovně: 4 220 741 936 899 900 000 000 000 000 000. Maximální přesnost této kalkulačky je bez ohledu na prezentaci výsledků 14 míst. To by mělo stačit pro většinu použití.