Gray za rok na Rem za rok

   

  Čísla ve vědeckém zápisu


Přímý odkaz na tuto kalkulačku:
https://www.prevest-jednotky.info/prevest+Gray+za+rok+na+Rem+za+rok.phpKolik Rem za rok tvoří 1 Gray za rok?

1 Gray za rok [Gy/y] = 100 Rem za rok [rem/y] - Kalkulačka měření, kterou lze využít např. k převodu Gray za rok na Rem za rok.Převést Gray za rok na Rem za rok (Gy/y na rem/y):

  1. Ze seznamu pro výběr si zvolte správnou kategorii, v tomto případě 'Dávka radiace'.
  2. Dále zadejte hodnotu, kterou chcete převést. Základní aritmetické funkce: V tomto bodu je povoleno sčítání (+), odčítání (-), násobení (*, x), dělení (/, :, ÷), exponent (^), závorky a π (pí).
  3. Ze seznamu pro výběr si zvolte jednotku, která odpovídá hodnotě, na kterou chcete provést převod, v tomto případě 'Gray za rok [Gy/y]'.
  4. A na závěr zvolte hodnotu jednotky, na kterou chcete hodnotu převést, v tomto případě 'Rem za rok [rem/y]'.
  5. Po zobrazení výsledku jej můžete zaokrouhlit na zadaný počet desetinných míst, pokud to dává smysl.


Na této kalkulačce můžete zadat hodnotu k převodu společně s původní měrnou jednotkou. Například: '968 Gray za rok'. Můžete zadat celý název jednotky nebo jen její zkratkunapříklad: 'Gray za rok' nebo 'Gy/y'. Kalkulačka poté určí kategorii měrné jednotky k převodu, v tomto případě 'Dávka radiace'. Poté zadanou hodnotu převede na všechny své známé vhodné jednotky. Na seznamu výsledků zajisté najdete převod, který jste původně hledali. Případně můžete následovně zadat hodnotu k převodu: '74 Gy/y na rem/y' nebo '66 Gray za rok -> Rem za rok' nebo '71 Gy/y = rem/y' nebo '24 Gray za rok na rem/y' nebo '16 Gy/y na Rem za rok'. V tomto případě kalkulačka ihned zjistí, na kterou jednotku se má původní hodnota převést. Bez ohledu na to, kterou možnost použijete, ušetříte si komplikované hledání v dlouhém seznamu kategorií a velkém množství podporovaných jednotek. To vše za vás udělá kalkulačka a svou práci dokončí za zlomek sekundy.

Kalkulačka dále umožňuje používat matematické výrazy. Díky tomu můžete společně počítat nejen čísla, jako např. '(51 * 7) Gy/y', ale také různé měrné jednotky, které můžete přímo převádět. To by vypadalo například následovně: '968 Gray za rok + 2904 Rem za rok' nebo '85mm x 59cm x 6dm = ? cm^3'. Měrné jednotky zkombinované tímto způsobem k sobě samozřejmě musí pasovat a dávat v dotazované kombinaci smysl.

Pokud zaškrtnete možnost 'Čísla ve vědeckém zápisu', odpověď se zobrazí jako exponenciální. Například: 2,856 099 974 009 5×1030. V této formě prezentace se číslo rozdělí na exponent (zde 30) a na samotné číslo (zde 2,856 099 974 009 5). Na zařízeních s omezenými možnostmi zobrazení čísel, jako např. na kapesních kalkulačkách, často najdete zápis čísel jako 2,856 099 974 009 5E+30. Díky tomu lze především velmi velká a velmi malá čísla snadněji přečíst. Pokud jste toto zaškrtávací políčko nezaškrtli, výsledek se zobrazí v běžném zápisu. Výše uvedený příklad by vypadal následovně: 2 856 099 974 009 500 000 000 000 000 000. Maximální přesnost této kalkulačky je bez ohledu na prezentaci výsledků 14 míst. To by mělo stačit pro většinu použití.