Převést da na Planckova plocha (Deciar na Planckova plocha)
- Ze seznamu pro výběr si zvolte správnou kategorii, v tomto případě 'Plocha'.
- Dále zadejte hodnotu, kterou chcete převést. Základní aritmetické funkce: V tomto bodu je povoleno sčítání (+), odčítání (-), násobení (*, x), dělení (/, :, ÷), exponent , odmocnina (√), závorky a π (pí).
- Ze seznamu pro výběr si zvolte jednotku, která odpovídá hodnotě, na kterou chcete provést převod, v tomto případě 'Deciar [da]'.
- A na závěr zvolte hodnotu jednotky, na kterou chcete hodnotu převést, v tomto případě 'Planckova plocha'.
- Po zobrazení výsledku jej můžete zaokrouhlit na zadaný počet desetinných míst, pokud to dává smysl.
Využijte úplný rozsah výkonu této kalkulačky s převodem jednotek
Na této kalkulačce můžete zadat hodnotu k převodu společně s původní měrnou jednotkou. Například: '495 Deciar'. Můžete zadat celý název jednotky nebo jen její zkratkunapříklad: 'Deciar' nebo 'da'. Kalkulačka poté určí kategorii měrné jednotky k převodu, v tomto případě 'Plocha'. Poté zadanou hodnotu převede na všechny své známé vhodné jednotky. Na seznamu výsledků zajisté najdete převod, který jste původně hledali. Případně můžete následovně zadat hodnotu k převodu: '81 da na Planckova plocha' nebo '22 Deciar -> Planckova plocha' nebo '62 da = Planckova plocha' nebo '3 Deciar na Planckova plocha'. V tomto případě kalkulačka ihned zjistí, na kterou jednotku se má původní hodnota převést. Bez ohledu na to, kterou možnost použijete, ušetříte si komplikované hledání v dlouhém seznamu kategorií a velkém množství podporovaných jednotek. To vše za vás udělá kalkulačka a svou práci dokončí za zlomek sekundy.
Kalkulačka dále umožňuje používat matematické výrazy. Díky tomu můžete společně počítat nejen čísla, jako např. '(26 * 66) da', ale také různé měrné jednotky, které můžete přímo převádět. To by vypadalo například následovně: '45 Deciar + 85 Planckova plocha' nebo '7mm x 47cm x 87dm = ? cm^3'. Měrné jednotky zkombinované tímto způsobem k sobě samozřejmě musí pasovat a dávat v dotazované kombinaci smysl.
Lze také použít matematické funkce sin, cos, tan a sqrt. Příklad: sin(π/2), cos(pi/2), tan(90°), sin(90) nebo sqrt(4).
Pokud zaškrtnete možnost 'Čísla ve vědeckém zápisu', odpověď se zobrazí jako exponenciální. Například: 4,282 222 183 254 ×1021. V této formě prezentace se číslo rozdělí na exponent (zde 21) a na samotné číslo (zde 4,282 222 183 254). Na zařízeních s omezenými možnostmi zobrazení čísel, jako např. na kapesních kalkulačkách, často najdete zápis čísel jako 4,282 222 183 254 E+21. Díky tomu lze především velmi velká a velmi malá čísla snadněji přečíst. Pokud jste toto zaškrtávací políčko nezaškrtli, výsledek se zobrazí v běžném zápisu. Výše uvedený příklad by vypadal následovně: 4 282 222 183 254 000 000 000. Maximální přesnost této kalkulačky je bez ohledu na prezentaci výsledků 14 míst. To by mělo stačit pro většinu použití.